לפתע

יום רביעי, י“ז באדר ב‘ תשע“א, שילה אלמליח (אז בן  14.5) יצא מביתו בנתיבות בשעת בוקר מוקדמת לכיוון ירושלים כדי להיבחן לקבלה לישיבה. לאחר הבחינה שם פעמיו אל עבר הכותל המערבי שריד בית מקדשנו לשאת תפילה להצלחה ולהתעלות בתורה וביראת שמים. בחזרה מהכותל המתין בתחנת האוטובוס שממול בנייני האומה כדי לחזור לביתו.

פיצוץ עז

gallery

מטען חבלה רב עוצמה התפוצץ ורסיסיו התפזרו לכל עבר למרחק רב. שילה נפצע קשה מאוד. מעוצמת ההדף עף למרחק ושקע בבוץ שמאחורי הקיוסק מתבוסס בדמו כשרגליו בוערות באש ועצמותיו מרוסקות מחמת הרסיסים הרבים שספג.

galleryפיגוע תופת

 

מיד הובהל שילה לחדר הניתוח במרכז הרפואי שערי צדק.

…הניתוח הסתיים. המנתח הראשי יצא מחדר הניתוח ובישר לאמו של שילה כי בדרך נס הצליחו לייצב את מצבו של שילה.עם זאת דרך ארוכה של סבל בל יתואר עוד נכונה לו עד לצעד הבלתי נמנע שייתן לשילה את היכולת ללכת על שתי רגליו ובכלל זה ניתוח נדיר מסוגו בסנט-לואיז שבארה“ב. 

בחסדי ה‘ שילה מתהלך כיום על שתי רגליו בעזרת קביים ועוסק בתורה לשמה.הניתוח

אי אפשר לתאר את גודל הייסורים שעבר שילה ובני משפחתו המונים 12 נפשות בלע“ה. מאז הפיגוע לא היו חיי המשפחה חיים וכל עיתותיהם היו קודש למסע בין נתיבות לירושלים ובהמשך גם לסנט-לואיז שבארה“ב. צעד זה היה כרוך בהוצאה אדירה של כרבע מיליון דולר(!!!) בעוד המשפחה מתקיימת אך בקושי ממשכורתה של האם ששימשה כגננת עד ליום הפיגוע ומקצבת הכולל של האב. חובות המשפחה הרקיעו שחקים, ועד היום היא מתקשה לעמוד בהם בשל מצבה הכלכלי הירוד. לאחר הפיגוע פוטרה האם מעבודתה, ופרט זה החמיר עוד יותר את מצבה הכלכלי.לבנות

עם כל הצער שבדבר עד היום לא הסכימה המדינה להשתתף בהוצאות אלו למרות העדות החיה בדבר נחיצותן ויעילותן. בצר לה פנתה המשפחה אל ”מרפא לחיים“ כדי לסייע לה בשעת דוחקה.

כיום שילה עומד בשעטו“מ לפני פרק ”האיש מקדש“. גיבורים

הקמת בית של תורה וחסד הוא משאת נפשו של שילה והוא איננו מוכן לוותר על זכות זו למרות הפער העצום שעבר במשך  כשנתיים שבהן לא יכול היה לעמוד על רגליו.

בקשתו של שילה ומשפחתו היא משימה לאומית ראשונה במעלה.

שילה נלחם למעננו. האם לא ראוי, שנגמול עמו חסד בעבור כל הסבל שסבל עד היום?

עמותת מרפא לחיים פתחה קרן מיוחדת למטרה זו. כל הכנסותיה יהיו קודש לשיקום המשפחה שנפגעה קשות אף  היא מהטראומה הנוראה.

בשם משפחת אלמליח אנו מבקשים מכל אחד ואחת להשתתף במצווה כה נעלה ולהציל את המשפחה מקריסה כלכלית. בשכר זה נזכה כולנו אך ורק לבשורות טובות, ישועות ונחמות.

                                                                   בכבוד רב

כפתור תרומה

                                                        נח גיל- יו"ר "קרן ישעי- מרפא לחיים"

לפרטים נוספים והמלצות נוספות: אורי אלמליח, טל. 054-8422869.

 המלצות


050-8295949

ונחזור אליכם בהקדם
שלח
יעקב כהן
מנעולן מוסמך 24 שעות
באישור משטרת ישראל באישור משטרת ישראל